UFC cīņu vakarā gaidāmi interesanti dueļi

UFC cīņu vakarā gaidāmi interesanti dueļi

Sestdien 3. septembrī Francijas galvaspilsētā Parīzē UFC cīņu vakara ietvaros gaidāmi vairāki nozīmīgi dueļi, bet pats svarīgākais no tiem būs cīņa starp diviem smagsvariem – Ciryl Gane pret Tai Tuivasa. Vai vēlies uzzināt vairāk par notiekošajām boksa cīņām? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • UFC ir pasaulē populārākais jauktās cīņu mākslas šovs. Šis kļūs par kārtējo UFC organizēto cīņas pasākumu, kura laikā notiek ap 12 līdz 13 cīņām dažādās svara kategorijās. Šoreiz tas notiks Francijas galvaspilsētā Parīzē.
  • Gane pret Tuivasu cīņa būs vakara nagla. Gaidītākā cīņa būs smagsvaros starp Gane un Tuivasu. Bijušais šīs kategorijas čempions Gane (bilance 10-1-0) cīnīsies par savu 11 uzvaru 12 cīņās pret Tuivasa (bilance 15-3-0), kurš līdz šim karjerā zaudējis trijās cīņās.
  • Derības uz boksa cīņām. Arī LV BET piedāvā likmes uz MMA cīņām, ieskaitot notiekošajām UFC. Izņēmums nebūs arī Parīzē notiekošās cīņas, uz kurām iespējams gan derēt uz cīņas uzvarētāju, gan uz citiem ar cīņu interesantiem aspektiem. Ja vēlies uzzināt vairāk, tad LV BET Sporta blogs ir īstā vieta, kur to darīt.

UFC ir pasaulē populārākais jauktās cīņu mākslas šovs

UFC (Ultimate Fighting championship) pirmais jauktās cīņu mākslas pasākums tika organizēts 1993. gada novembrī. Par tā dibinātajiem var uzskatīt Artu Deiviju, Džonu Miliusu un Orionu Greisiju. Visi trīs to darīja ar mērķi veicināt ASV Greisiju atzara brazīliešu džiudžitsu, kur varētu sacensties pret dažādu sporta disciplīnu pārstāvjiem, kā, piemēram, boksa vai džudo. Mērķis bija cīnīties pret tādiem sportistiem, kuri nebija specializējušies cīņai uz zemes ar sāpju vai žņaugšanas paņēmieniem. Līdz šim notikuši daudz šovu, bet 3. septembrī notiekošais Francijas galvaspilsētā Parīzē kļūs par pirmo, kurš notiek šajā Rietumeiropas valstī.

Jauktajā cīņas mākslā ir deviņas svara kategorijas. Vieglākā ir tā saucamā ‘’strawweight’’, kur piedalās tikai sievietes un kuru svars nevar pārsniegt 52.2 kilogramus. ‘’Flyweight’’ ir svara kategorija no 52.3 līdz 56.7 kilogramiem, ‘’bantamweight’’ ir no 56.8 līdz 61.2 kilogramiem, ‘’featherweight’’ ir no 61.3 līdz 65.8 kilogramiem, ‘’lightweight’’ ir no 65.9 līdz 70.3 kilogramiem, ‘’welterweight’’ ir no 70.4 līdz 77.6 kilogramiem, ‘’middleweight’’ ir no 77.7 līdz 83.9 kilogramiem, ‘’light heavyweight” ir no 84 līdz 93 kilogramiem, bet ‘’heavyweight’’ ir no 93.1 līdz 120.2 kilogramiem.

UFC popularitātes ziņā ir viens no zināmākajiem sporta šoviem. No sākotnēji divu miljonu liela budžeta organizācija izaugusi līdz pat četriem miljardiem, bet labākie cīkstoņi ir miljonāri. Lielu artavu sporta attīstībā kļuva gan interesantās un efektīvās cīņas, gan sociālo mediju attīstība, gan arī likmju izdarīšanas iespēja totalizatoros. Tikmēr no raidtiesībām vien ASV organizācija no ESPN iekasē vairāk nekā vienu miljardu dolāru, papildinot savu kontu ar nozīmīgām naudas summām arī no citu tirgu TV kanāliem, jo šo cīņas šovu pārraida visā pasaulē.

Vakara nagla būs Gane pret Tuivasu cīņa

‘’Accor Arena’’ notiekošajā šovā par galveno cīņu varēs uzskatīt Gane pret Tuivasu. UFC cīnītāji spēkosies smagsvaru kategorijā, un Gane ir iepriekšējais šīs kategorijas čempions. Kopumā sportists aizvadījis 11 cīņas, no kurām uzvarējis desmit – četras ar nokauta palīdzību, trīs pēc priekšlaicīgas cīņas apturēšanas, bet vēl trīs pēc tiesneša lēmuma.

32 gadus vecais franču cīkstonis vienīgo zaudējumu karjerā piedzīvojis šī gada 22. janvārī, kad cīnījās par smagsvara kategorijas čempiona jostu. UFC270 vakara ietvaros Gane pēc tiesneša vienbalsīga lēmuma zaudēja Francisam Ngannou. Cīņas sākumā to kontrolēja tieši Gane, esot pārāks pirmajos divos raundos, kamēr nākamajos trijos jau cīņas groži pārgāja pretinieka pusē, kurš arī svinēja likumsakarīgu uzvaru.

29 gadus vecais Tai Tuivasa ir Austrālijā dzimis cīkstonis, kurš nodarbojies gan ar profesionālo boksu, gan kikboksu, bet šobrīd pievērsies MMA jeb UFC cīņām. To ietvaros viņš aizvadījis 18 cīņas, no kurām uzvarējis 15. 13 no tām uzvarētas ar nokauta palīdzību, bet divas pēc tiesnešu lēmumiem. Karjeras laikā bijuši arī trīs zaudējumi – ar nokautu, pēc priekšlaicīgas cīņas beigām un tiesnešu lēmuma.

Pēdējo cīņu Tai Tuivasa aizvadīja šī gada 12. februārī, kad UFC271 cīņu vakara ietvaros jau otrajā raundā ar nokauta palīdzību pārspēja Deriku Lūisu. Pie tam, šī uzvara ļāva viņam saņemt vakara labākās performances balvu. Cīkstonis pēdējo zaudējumu piedzīvojis 2019. gada 6. oktobrī, kad piekāpās Sergejam Spivakam.

Pēc bukmeikeru domām Gane pret Tuivasa cīņas favorīts ir mājinieks un 32 gadus vecais francūzis. Uz Gane uzvaru piešķirts koeficients 1.14, kamēr Tuivasa uzvara novērtēta ar koeficientu 5.60. Tas nozīmē tikai to, ka bukmeikeri īsti Austrālijas cīkstoņa 16 uzvarai karjerā netic.

Derības uz boksa cīņām

Veikt derības uz MMA un UFC cīņām iespējams arī LV BET. Tāda opcija pastāv arī uz Gane pret Tuivasu cīņu. Pie tam, ir dažādas likmju variācijas, ne tikai derēt uz iemīļotāko opciju – cīņas uzvarētāju. Tāpat iespējams derēt, cik raundus cīkstoņi cīnīsies, un kā noslēgsies cīņa (neizšķirts, kāds no cīkstoņiem uzvarēs pēc tiesnešu vērtējuma, kāds uzvarēs ar nokautu).

Likt likmes uz UFC cīņu vakaru ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu.

Pirms likmju izdarīšanas gan iesakām apmeklēt LV BET Sporta blogu, kurā sagatavota arī papildus informācija par MMA un UFC. Sporta blogā iespējams iepazīties ar jaunāko informāciju un analīzi par šo sporta veidu, kas var kļūt noderīgi lēmumā pirms likmes izdarīšanas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *