“UFC Vegas 49” – vai Mahačevs turpinās uzvaru sēriju?

“UFC Vegas 49” – vai Mahačevs turpinās uzvaru sēriju?

Naktī no sestdienas uz svētdienu tiks aizvadīts kārtējais UFC (Ultimate Fighting Championship) rīkotais cīņu šovs “UFC Vegas 49”, kur galvenā uzmanība tiks pievērsta karjeru beigušā čempiona Habiba Nurmagomedova protežē Islama Mahačeva (21-1-0) cīņai pret Bobiju Grīnu (29-12-1). Tā norisinās vieglā svara kategorijā 70,3 kilogramiem. Vai Mahačevs turpinās savu uzvaras gājienu?

Vajadzēja būt citam pretiniekam…

Daudz runāts, ka Mahačevs varētu ieņemt Nurmagedova vietu, bet līdz šim viņš vēl nav cīnījies ne pret vienu no īstajiem elites cīkstoņiem. Šobrīd viņš rangā atrodas kā ceturtais (kopumā piektais, jo čempions Čārlzs Oliveira ir pašā ranga virsotnē), un bija paredzēts, ka šīs dienas pretinieks būs trešajā vietā esošais Benels Dariušs (21-4-1). Tiesa, Dariušs diemžēl divas nedēļas pirms plānotā dueļa guva savainojumu un no cīņas atteicās.

Vietā tika pieteikts Bobijs Grīns, kurš tajā brīdī svēris pat vairāk nekā 80 kilogramus, un lai spētu ierakstīties vienā svarā, šoreiz nedaudz UFC vadība viņam panāca pretī, šo cīņu aizvadot nedaudz pārsniedzot ierasto svara robežu un nosaucot to par cīņu “Catchweight” kategorijā. Jāatzīmē, ka arī Grīns atrodas ārpus ranga labāko desmitnieka tāpēc skaidrs – līdz elites cīkstonim Mahačevam vēl būs jāpagaida, bet zaudējums šajā cīņā nozīmētu uz kādu laiku aizmirst par titula cīņas ambīcijām.

Tiesa, UFC prezidents Dana Vaits jau paspējis izteikties, ka pastāv aizvien lielāka iespēja, ka Mahačevs uzvaras gadījumā varētu būt nākamais rindā cīņā par čempiona jostu. Kā zināms, vieglajā svarā tuvākais titula cīņas duelis paredzēts starp Oliveiru un Džastinu Geičī. Vienlaikus jāpatur prātā – Grīns ne tuvu nav pieskaitāms pie elites cīkstoņiem, kamēr Dariušs gan. No šādas pozīcijas skatoties, Mahačevam daudz labāk būtu bijis, ja sākotnēji plānotais pretinieks piedalītos cīņā un viņš to, protams, vinnētu. Noteikti savu lomu spēlē tas, ka Mahačeva treneris ir Nurmagomedovs, kurš atrodas arī cīņu laikā viņa stūrā ir un sekundants.

Pēdējās cīņas

Mahačevam šobrīd ir aktīva deviņu uzvaru sērija, turklāt četras no tām ir izcīnītas priekšlaicīgi – vai ar nokautu (viena) vai piespiežot pretinieku padoties (trīs). Arī iepriekšējā cīņā pret Danu Hukeru Mahačeva pretinieks sākotnēji bija paredzēts cits, taču viņš ar to tika galā. Savukārt Grīns pieteicies uz avantūru – viņš pēdējo cīņu aizvadīja 13. februārī, kur viņš uzvarēja Nasratu Haskparatu pēc punktiem un trīs raundu cīņas.

Kurš ir favorīts?

Abiem cīkstoņim ir atšķirīgs cīņas stils. Mahačevs, cenšoties mācīties no Nurmagomedova, vairāk piekopj restlinga stilu, cenšoties savu pretiniekus dabūt cīņā partnerī un tad ar dažādiem paņēmieniem likt padoties. Savukārt Grīnam vairāk patīk cīņa stājā un kājās. Tiesa, vai Grīns būs pietiekami labs, lai to piedāvātu šajā duelī? Jāatzīmē, ka pēdējos gados viņš ievērojami uzlabojis “takedown” aizsardzību.

LV BET ekspertu ieskatā gan pārliecinošs cīņas favorīts ir Mahačevs, kura uzvarai piešķirts koeficients 1,11, kamēr pretinieka uzvaras iespējamība tiek vērtēta kā ļoti maza – ar lielāku koeficientu nekā 8,00. Tāpat bukmeikeri neuzskata, ka cīņa norisināsies visus paredzētos raundos. Lai apskatītu pilnu likmju līnijas piedāvājumu uz šo cīņu spiediet šeit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *