Vai “gandrīz” leģendārais Aldo turpinās uzvaru sēriju?

Vai “gandrīz” leģendārais Aldo turpinās uzvaru sēriju?

 Lai arī gaidītākais notikums UFC (Ultimate Fighting Championship) kalendārajā gadā, šķiet, ir vēl vienas nedēļas attālumā, ar to domājot titula cīņu vieglajā svara kategorijā starp amerikāni Dastinu Porjē un brazīlieti Čārlzu Oliveiru, arī šajā nedēļas nogalē ir sagaidāmas interesantas cīņas ar mazāk zināmiem cīkstoņiem. Izņemot vienu – oktagonā kāps bijušais čempionus pirmajā vieglajā svarā (featherweight) līdz 65,8 kilogramiem Hosē Aldo (30-7-0), kuram pretiniekos būs Robs Fonts (19-4-0). Vai bijušā UFC zvaigzne turpinās uzvarēt?

Aldo – pēc zaudējuma Makgregoram lejupslīde

Hosē Aldo un Konora Makgregora duelis norisinājās 2018. gadā, un tobrīd šķita, ka Aldo ir neuzveicams. It īpaši vēl savās mājās – Riodežaneiro pilsētā ar savu fanu atbalstu. Makgregors gan bija citās domās un nokautēja brazīlieti vien 13 sekunžu laikā… Nākamajā cīņā gan Aldo spēja uzveikt Frenkiju Edvardu, taču pēc tam nākamajās deviņās cīņās piedzīvoti pieci zaudējumi, tostarp divas reizes zaudējot Maksam Holovejam un reāli iesaistītās sarunās par titula atgūšanas iespēju līdz 65,8 kilogramiem viņš tā arī nav spējis. Klīda spekulācijas – ja Aldo būtu uzveicis Makgregoru, iespējams, par viņu mēs šobrīd runātu pavisam citā gaismā. Proti – ar UFC leģendas birku. No otras puses – nekas jau vēl nav zaudēts. Kā izteicies pats Aldo: “Domāju, ka īsti čempioni spēj vairākas reies karjerā atgriezties pie savas labākās formas. Nevis kā to saka Habibs (Nurmagomedovs), ka tas notiek tikai vienreiz mūžā. Viņš pats ir aizgājis un vēlas sev pievērst uzmanību. Es vēlos pievērst sev uzmanību ar uzvarētām cīņām, nevis runām.”

Tiesa, Aldo vēl nesen, šķiet, aiz cieņas no UFC prezidenta Dana Vaita ieguva iespēju cīnīties par bantamweight (līdz 61,2 kilogrami) čempiona jostu, kur piekāpās Petram Janam. Tas notika pirms gandrīz gada.

Jāatzīmē, ka arī Aldo pretinieki nav bijuši no vājākajiem – iepriekš piesauktais Holovejs ir pazīstams kā viens no labākajiem bokseriem iekš UFC sastāva, Jans ir čempions, kā arī spēki samēroti ar Aleksandru Volkanovski.

Fonts – bīstams pretinieks

Lai arī Fonts nav ne reizi piedalījies cīņā, kur uz spēles ir tituls, viņš ir pietiekami zināms vārds UFC un MMA (Mixed Martial Arts) aprindās. Šobrīd viņam ir aktīva četru uzvaru sērija, bet ar “lielām” cīņām viņš iepriekš izcēlies nav. Jāatzīmē, ka Fonts nav izteikts viena stila cīkstonis – viņš spēj pārsteigt savu pretinieku gan ar spēcīgiem sitieniem un to sērijām, kā arī nebaidās riskēt un doties cīņā parterī.

Aldo, vismaz pēc statusa un iepriekšējo sasniegumu ziņā, būs Fonta līdz šim zvaigžņotākais pretinieks un interese par šo cīņu ir salīdzinoši liela, ņemot vērā, ka attiecīgajā cīņu šova vakarā nenotiks neviena titula cīņa vai nepiedalīsies kāds cits “skaļš” vārds. Aldo būs lielākā vakara zvaigzne. Vai viņš to apliecinās oktagonā?

Kurš ir favorīts un kādas likmes piedāvā LV BET?

LV BET ekspertu ieskatā par favorītu izvirzīts Fonts. Viņa uzvaras iespējamība novērtēta ar koeficientu 1,57, kamēr Aldo atvēlēts 2,25. Principā – pēc ekspertu domām cīņai nevajadzētu aiziet “vienos vārtos”. Par to liecina ne tikai izliktie koeficienti totalizatoru likmju līnijās, bet arī abu cīkstoņu fizisko parametru salīdzinājums – vienāds augums, vienāds roku izstiepums.

Mūsu bukmeikeri iespēju, ka cīņā būs nepieciešams aizvadīt visus piecus raundus, novērtējuši ar koeficientu 1,60 (“vairāk” par 4,5 raundiem), kamēr, ka cīņā noslēgsies priekšlaicīgi ar 2,17.

Ikviens LV BET spēlētājs UFC cīņu ietvaros var izdarīt likmi uz cīņas uzvarētāju, kā arī kopējo raundu skaitu. Tāpat ir pieejamas likmes par to, kādā veidā tiks gūta uzvara, LIVE likmes, izdarot savu izvēli cīņas gaitā un daudzas citas iespējas. Spēlētāji var sekot līdzi tam, kā nākotnē attīstīsies mūsu likmju kategorijas! Jo tuvāk nāk konkrētais notikums, jo lielāks likmju klāsts tiek piedāvāts.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *