Kādi lielie sporta forumi sagaidāmi 2022. gadā – kalendārs

Kādi lielie sporta forumi sagaidāmi 2022. gadā – kalendārs

 Lai arī covid19 pandēmija vēl nav atkāpusies un aizvadītajā gadā tās dēļ tika pārcelti vairāki lieli sporta forumi, dzīve turpinās. 2022. gadā sagaidāmi vairāki lieli notikumi sporta pasaulē. Kādi tie ir? LV BET Jums piedāvā lielāko sporta forumu kalendāru uz gaidāmo gadu!

Āfrikas Nāciju kauss

24 spēcīgākās Āfrikas nāciju futbola komandas no 9. janvāra līdz 6. februārim centīsies noskaidrot – kura šobrīd ir labākā? Šis turnīrs norisināsies ik pēc diviem gadiem. Titulētākā valstsvienība ir Ēģipte, kas triumfējusi septiņas reizes (turnīru sāka rīkot 1957. gadā), savukārt aktuālie čempioni ir Alžīrija. Vai Ēģipte ar Muhamedu Salāku spēs atgriezties tronī, vai tomēr esošie čempioni to nosargā? Vai varbūt mums būs jauns čempions?

“Australian Open”

No 17. līdz 30. janvārim norisināsies pirmais tenisa sezonas “Grand Slam” raudzes turnīrs, kurā atkal laukumā redzēsim leģendāro spāni Rafaelu Nadalu. Tiesa, ierindā nebūs divi citi, tā sauktā, “Lielā trijnieka” pārstāvji – Novaks Džokovičs, kurš neievēroja Austrālijas likumus, kas saistīti ar covid19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem. Savukārt Rodžers Federers aizvien ārstē savainojumu. Toties ierindā būs abas Latvijas pārstāves – Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova.

Pekinas Ziemas Olimpiskās spēles

Olimpiskās spēles liekus komentārus neprasa – tas viennozīmīgi ir nozīmīgākais četrgades sporta forums! Tajā cerības uz medaļām ir arī Latvijas sportistiem. Precīzāk sakot – renes sporta veida pārstāvjiem (kamaniņu sports, bobslejs un skeletons). Diemžēl, dopinga noteikumu pārkāpu dēļ šoreiz Latvijas vārdu nevarēs aizstāvēt biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Toties ierindā būs Baiba Bendika, kas ir pierādījusi – arī viņa var “izšaut”.

Tāpat visa Latvija noteikti sekos līdzi hokeja turnīram, kur Latvija spēlēs vienā grupā ar Somiju, Zviedriju un Slovākiju. Jāpiebilst, ka šajā turnīrā atkal nepiedalīsies spēlētāji no Nacionālās hokeja līgas (NHL). Vai tas mūsējiem dos papildus iespējas? Olimpiāde norisināsies no 4. līdz 20. februārim.

“Superbowl” izcīņa jeb NFL fināls

Saprotams, ka amerikāņu futbols nav tik populārs mūsu kontinentā, tomēr ar katru gadu cilvēku interese no šī reģiona pieaug. Nemaz nerunājot par to, ka tas ir lielākais un skatītākais sporta notikums ASV. Vai leģendārais Toms Breidijs tiks pie sava astotā titula, vai tomēr beidzot pirmo izcīnīs kāds cits? NFL fināla mačs, kas tiek saukts par “Supebowl” tiks aizvadīts 13. februārī.

“Six Nations” kausa izcīņa

Tas ir viens no populārākajiem regbija turnīriem Eiropā. Tajā piedalās sešas valstis no šī kontinenta – Lielbritānija, Īrija, Francija, Itālija, Skotija un Velsa. Norises laiks – no 5. līdz 19. martam.

“The Masters Championship”

Viens no aizraujošākajiem golfa turnīriem! Šogad tas norisināsies ASV, Džordžijas štata pilsētā Ogustā un ilgs no 7. līdz 10. aprīlim.

IIHF Pasaules čempionāts

Gada skatītākais sporta notikums Latvijā! Tā sauktais “pavasara trakums” pārņem lielāko daļu mūsu valsts mājsaimniecības. Šoreiz ikgadējais hokeja forums norisināsies Somijā. Turnīrā piedalās 16 valstsvienības, kuras sadalītas divās grupās. A grupā spēlēs Kanāda, Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komanda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna un Itālija. Savukārt Latvija spēlēs B grupā kopā ar Somiju, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Baltkrieviju un Lielbritāniju. Čempionāts norisināsies no 13. līdz 29. maijam.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) fināla sērija

Viennozīmīgi – NBA ir spēcīgākā basketbola līga pasaulē un interese par to pāri Ziemeļamerikas robežām ir liela. Tai ir vairāk nekā miljarda liela auditorija visā pasaulē. Jūnija paredzēta fināla sērija, kas aizrauj skatītājus pie TV ekrāniem visā pasaulē. NBA čempions tiks noskaidrots jūnijā.

Stenlija kausa fināls

Nacionālā hokeja līga (NHL), līdzīgi kā NBA, ir ievērojami nostiprinājusi savas pozīcijas savā pasaulē. Par to liecina fakts, ka līgas ietekme ir liela arī uz olimpisko spēļu rīkotājiem, izvēloties – laist vai nelaist spēlētājus uz tām. Stenlija kausa izcīņa (tā nosaukti NHL “play-off”) ir visneprognozējamākā sacensība pasaulē! Arī šeit čempioni tiks noskaidroti jūnija mēnesī.

“US Open” golfā

Norisināsies no 16. līdz 19. jūnijam.

Vimbldona

Vecākais tenisa “Grand Slam” turnīrs pasaulē. Pazīstams ar savu izsmalcināto stilu un etiķeti, kura jāievēro tikai šo sacensību laikā. Viens no tiem – visiem spēlētājiem ir jāģērbjas baltā apģērbā, bet spēles notiek uz zālāja seguma. Norises laiks no 27. jūnija līdz 10. jūlijam.

“Tour de France”

Lielākais notikums šosejas riteņbraukšanā! Izņēmums nebūs arī šis gads! Sacensības sāksies 1. jūlijā un noslēgsies šī paša mēneša 24. datumā.

“IAAF World Championships”

Runā, ka vieglatlētika ir sporta karaliene. To apliecina arī pasaules čempionāti, kas raisa milzu ažiotāžu visos pasaules kontinentos. Šoreiz sacensības varēs vērot no 15. līdz 24. jūlijam, bet tās notiks ASV, Oregonā. Sacensībām bija jānotiek jau pērn, taču pandēmijas dēļ tās pārcēla uz šo gadu.

“US Open” tenisā

Viens no četriem “Grand Slam” turnīriem. Notiks ASV, no 29. augusta līdz 11. septembrim.

“Ryder Cup”

Vienas no svarīgākajām sacensībām golfā. Un arī skatītākās. Norises laiks – no 30. septembra līdz 2. oktobrim.

FIFA Pasaules kauss

Ja vieglatlētika tiek uzskatīta par sporta karalieni, tad futbols – par karali. Un ne velti. FIFA Pasaules kausa izcīņa pulcē lielāko auditoriju pasaulē starp visiem sporta notikumiem! Šoreiz gan tas notiks netipiskā laikā – nevis vasarā, ka iepriekš pieņemts, bet gan ziemas mēnešos (21. novembris līdz 18. decembris). Tas tāpēc, ka to rīko Katara, bet vasaras mēnešos aizvadīt turnīru būtu pašnāvība sportistiem, kā arī līdzjutējiem augstās gaisa temperatūras dēļ.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *