Latvijas vieglatlēti cīnīsies par medaļām Eiropas čempionātā vieglatlētikā

Latvijas vieglatlēti cīnīsies par medaļām Eiropas čempionātā vieglatlētikā

No 15. līdz 21. augustam Vācijas pilsētā Minhenē pirmo reizi kopš 2018. gada notiks Eiropas čempionāts vieglatlētikā, kurā piedalīsies arī šī sporta veida pārstāvji no Latvijas. Ja pasaules čempionātā nevienam no latviešiem pie medaļas tikt neizdevās, tad šādas cerības var būt kontinenta sacensībās. Vai vēlies vairāk uzzināt par vieglatlētiku? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Šīs ir kontinenta svarīgākās vieglatlētikas sacensības. Kopumā Eiropas čempionātu var saukt par trešajām nozīmīgākajām sacensībām aiz olimpiskajām spēlēm un pasaules čempionātu. To organizē kopš 1934. gada, bet kopš 2010. gada Eiropas čempionāts norit reizi divos gados.
  • Čempionātu organizē European Athletics. Tā ir vadošā vieglatētikas organizācija Eiropā, kura dibināta 1969. gadā un kuras birojs atrodas Šveices pilsētā Lozannā. Tajā kā biedri ietilpst 51 Eiropas valstu nacionālās federācijas un organizācija rīko dažādas āra un iekštelpu vieglatlētikas sacensības.
  • Liec likmes uz vieglatlētiku. LV BET piedāvā iespēju derēt arī uz vieglatlētikas sacensībām. Iespējamo variāciju nav daudz, taču vari paredzēt konkrētas disciplīnas uzvarētāju, labāko trijnieku un vai, piemēram, uzvarētājs labos pasaules rekordu, kas vieglatlētikā notiek ik sezonu.

Šīs ir kontinenta svarīgākās vieglatlētikas sacensības

Pirmais Eiropas čempionāts vieglatlētikā notika 1934. gadā Itālijas pilsētā Turīnā, taču tikai vīriešiem. Pēc četriem gadiem 1938. gadā atsevišķās sacensībās Parīzē un Vīnē sacentās vīriešu un sievietes, bet pirmās kopējās vieglatlētikas sacensības notika 1946. gadā Oslo. Pārsvarā līdz pat 2010. gadam Eiropas čempionāts tika organizēts reizi četros gados, taču pēc pieminētā gadskaitļa turpmāk kontinenta nozīmīgākais čempionāts organizēts reizi divos gados.

Covid-19 pandēmijas dēļ šis gan kļūs par pirmo aizvadīto čempionātu pēdējo četru gadu laikā. Par noslēdzošo Eiropas čempionātu kļuvis 2018. gadā notikušais Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. 2020. gadā, tāpat kā visas citas nozīmīgākās sporta sacensības, atcelts tika Parīzē plānotais čempionāts, bet šogad vieglatlēti sapulcēsies citā Vācijas pilsētā Minhenē. Zināms, ka 2024. gadā Eiropas vieglatlēti sacentīsies Romā, 2026. gadā Birmingemā, 2028. gadā Polijā, bet 2030. gadā Francijas galvaspilsētā Parīzē. Pēdējā laikā sacensības rīko augustā, šoreiz no 15. līdz 21. augustam.

Neskaitot Padomju Savienību, līdz šim vistitulētākie Eiropas čempionātu ietvaros ir Lielbritānijas sportisti, kuri pratuši izcīnīt 304 medaļas (118 zelta, 90 sudraba, 96 bronzas). Vācija ar 233 medaļām ir otrā medaļām bagātākā valsts (75 zelta, 80 sudraba, 78 bronzas), bet Francija ar 194 medaļām trešā (69 zelta, 65 sudraba, 60 bronzas). Medaļu kopvērtējumā 30. vietā ir Latvija, kura līdz šim ieguvusi desmit godalgas – četras zelta, trīs sudraba un trīs bronzas. Kopumā sportisti cīnās par medaļām tādās vieglatlētikas disciplīnās kā desmitcīņā, septiņcīņā, 100, 200, 400, 800, 1500, 5000, 10 000 metru skrējienā, 3000 metru šķēršļu skrējienā, 4×100, 4×400 metru stafetē, 100 un 110 metru barjerskrējienā, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā, kārtslēkšanā, lodes grūšanā, diska mešanā, šķēpmešanā, vesera mešanā, maratonā, 20 un 35 km soļošanā.

Iespējams, kāds no Latvijas sportistiem varētu uz pozitīvas nots noslēgt šo vieglatlētikas sezonu, papildinot latviešu medaļu bagāžu Eiropas čempionātu ieskaitē. No pasaules čempionāta neviens no vieglatlētiem ar medaļu kaklā mājās nepārbrauca, bet vistuvāk tai bija šķēpmetēja Līna Mūze, kura ierindojas sestajā vietā, pie tam, bija visaugstāk no eiropietēm. Tieši ar viņu jāsaista vislielākās cerības, jo nemaz tik daudz sportistu uz Eiropas čempionātu nedosies. Normatīvus izpildījuši četri – bez pieminētās Mūzes arī cita šķēpmetēja Madara Palameika, kā arī soļotāji Ruslans Smolonskis un Arnis Rumbenieks. Iespējams, ka pārstāvniecība būs lielāka, jo ne visos sporta veidos dalībnieku sastāvs tiek nokomplektēts no izpildītajiem normatīviem un tamdēļ tiek vērtēts ‘’World Athletics’’ ranga vieta. Katrā disciplīnā no katras valsts maksimums var piedalīties trīs vieglatlēti.

Čempionātu organizē European Athletics

European Athletics ir viena no sešām kontinentu vieglatlētikas asociācijām. Tā dibināta 1969. gadā un tās birojs atrodas Šveices pilsētā Lozannā. Kā tās biedri to veido 51 Eiropas valstu nacionālās federācijas, bet kopumā European Athletics rūpējas par sacensību organizēšanu Eiropā gan iekštelpās, gan ārā.

Bez Eiropas čempionāta vieglatlētikā šī organizācija rūpējas arī par Eiropas čempionāta iekštelpās vieglatlētikā organizēšanu, kā arī Eiropas ‘’Cross Country’’ čempionāta, U23, U20, U18 čempionātu, Eiropas komandu čempionāta, Eiropas kombinēto sacensību čempionāta, Eiropas soļošanas kausa, 10 000 metru kausa, Eiropas mešanas kausa un kalnu skriešanā čempionāta organizēšanu.

Liec likmes uz vieglatlētiku

LV BET savā piedāvājumā iekļāvusi arī vieglatlētikas sacensības. Ja vēlies pārbaudīt savus spēkus uz šī sporta veida notikumiem, tad tev pastāv opcijas derēt uz kādas no disciplīnas uzvarētāju, sportistiem, kuri ieņems pjedestālu un, vai, piemēram, pirmās vietas ieguvējs labos pasaules rekordu. Ik pa laikam vieglatlētikā tiek laboti pasaules rekordi. Tādās disciplīnās kā kārtslēkšanā un citos to var paveikt pat par tikai vienu centimetru, kamēr sprinta disciplīnās tā var būt tikai simtdaļa. Šajā sporta veidā viss ir iespējams un sezonas nozīmīgākajās sacensībās vismaz viens rekords parasti tiek lauzts.

Likt likmes uz vieglatlētiku ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par vieglatlētiku un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp Eiropas čempionātu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *