Lielākās komercsacensības vieglatlētikā Diamonds League uzņem apgriezienus

Lielākās komercsacensības vieglatlētikā Diamonds League uzņem apgriezienus

No šī gada 13. maija līdz 8. septembrim vieglatlētikas sezonas ietvaros sportistiem organizē nozīmīgākos komercmačus ‘’Diamonds League’’, kuras ietvaros notiks 13 dažādas sacensības 13 pasaules valstīs. Vai vēlies vairāk uzzināt par vieglatlētiku? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Diamonds League sezonas laikā notiek 13 vieglatlētikas sacensības. Pirmo reizi tā saucamā Dimanta līga tika organizēta 2010. gadā un gadu gaitā tā kļuvusi par prestižāko starp komercsacensībām vieglatlētiem. 2022. gadā plānotas 13 vieglatlētikas sacensības dažādās pasaules vietās.
  • Sacensības organizē World Athletics. Iepriekš zināma kā Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija jeb IAAF, ‘’World Athletics’’ organizē visas ar šo sportu veidu saistītās aktivitātes, tostarp Dimantu līgu. Kopumā organizācija dibināta 1912. gadā un tās sastāvā ir 214 pasaules vieglatlētikas nacionālās federācijas.
  • Liec likmes uz vieglatlētiku. LV BET piedāvā iespēju derēt arī uz vieglatlētikas sacensībām. Iespējamo variāciju nav daudz, taču vari paredzēt konkrētas disciplīnas uzvarētāju, labāko trijnieku un vai, piemēram, uzvarētājs labos pasaules rekordu, kas vieglatlētikā notiek ik sezonu.

Diamonds League sezonas laikā notiek 13 vieglatlētikas sacensības

Diamonds League tika izveidota 2010. gadā kā IAAF Zelta līgas aizstājēja. Formāts paredz, ka šīs ir uz ielūgumiem balstītas komercsacensības. Tas nozīmē to, ka uz katru disciplīnu tiek aicināti tobrīd 14 labākie sportisti, kuri, piedaloties Diamonds League, var iegūt vērtīgas naudas balvas. Parasti šo sacensību sezona sākas maijā, bet noslēdzas septembrī. Sportisti katrā no posmiem sacenšas tādās disciplīnās kā 100 metru, 200 metru sprintā, 400, 800, 1500, 5000 metru skrējienā, 110 un 400 metru barjerskrējienā, 3000 metru šķēršļu skrējienā, tāllēkšanā, trīsoļlēkšanā, augslēkšanā, kārtslēkšanā, diska mešanā, lodes grūšanā un šķēpmešanā.

Pārsvarā Dimanta līgas sezonas laikā tiek aizvadītas 14 sacensības dažādās valstīs. 2020. gadā Covid-19 dēļ notika tikai astoņi posmi, bet 2022. gada Diamonds League grafiks paredz, ka notiks 13 sacensības. Līdz šim nozīmīgo komercmaču sacensības notikušas tādās valstīs kā Norvēģijā (Oslo), Katarā (Dohā), Ķīnā (Šanhajā), Itālijā (Romā), ASV (Jūdžinā, Ņujorkā), Šveicē (Lozannā, Cīrihē), Monako, Lielbritānijā (Londonā, Birmingemā, Geithedā), Francijā (Parīzē), Beļģijā (Briselē), Zviedrijā (Stokholmā) un Marokā.

Kopš 2017. gada ir izmainīta arī punktu skaitīšanas sistēma. Katrā no 13 vieglatlētikas sacensībām labākie astoņi sportisti katrā no disciplīnām saņem punktus. Par pirmo vietu vieglatlēts iegūst astoņus punktus, bet par astoto vienu. Par otro vietu ir septiņi punkti, trešo seši, ceturto pieci, piekto četri, sesto trīs, bet septīto divi punkti. Iegūtie punkti nosaka to, kuri no sportistiem iekļūst Dimanta līgas finālsacensībās. Atlēti, kuri uzvar Diamonds league finālsacensībās, kļūst arī par savas disciplīnas čempioniem, pie tam, saņemot arī vērtīgas naudas prēmijas.

Dimantu līgas vēsturē astoņiem vieglatlētiem karjeras laikā izdevies uzvarēt divu dažādu šo sacensību disciplīnu kopvērtējumā. Elisone Fēliksa triumfējusi 200 un 400 metros, Karmelita Džetere 100 un 200 metros, Šelī Anna Freizere 100 un 200 metros, Šona Millere-Uibo 200 un 400 metros, Katerina Ibarguena tāllēkšanā un trīsoļlēkšanā, Sifana Hasana 1500 un 5000 metros, Noā Lailzs 200 un 100 metros, bet Freds Kērlejs 100 un 400 metros.

Šo sacensību vēsturē joprojām spēkā ir sasniegti pieci pasaules rekordi. Vīriešiem 5000 metru pasaules rekords pieder Ugandas skrējējam Džošua Čeptegei, bet 110 metru barjerskrējienā amerikānim Ariesam Meritam. Dāmām 100 metru barjerskrējiena rekords pieder Kendrai Herisonai, 1500 metros to sasniegusi Genzebe Dibaba, bet 3000 metru šķēršļu skrējienā Beatrisa Čepkoe.

Sacensības organizē World Athletics

Diamonds League rīko World Athletics jeb kā to agrāk dēvēja IAAF (Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija). Tā ir nozīmīgākā šī sporta veida organizācija, kuru veido 214 pasaules valstu nacionālās vieglatlētikas federācijas. Tā dibināta 1912. gada 18. jūlijā Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.

World Athletics uzrauga visas ar vieglatētiku saistīto sacensību norisi, tostarp organizē Diamonds League. Šī organizācija reģistrē arī uzrādītos pasaules rekordus – tas ir, atzīst par spēkā esošiem vai, piemēram, neesošiem. Pasaules rekordus var neatzīt, ja tie uzrādīti nesankcionētās sacensībās, vai, piemēram, sprinta disciplīnā palīdzējis lielais vējš.

Nozīmīgajos komercmačos paredzēti 13 vai 14 posmi vienas sezonas laikā, tāpēc, ja vēlies derēt uz šīm sacensībām, pirms katras no tām iepazīsties ar dalībnieku sastāvu katrā no disciplīnām. Jau minēts, ka uz Dimanta līgas posmiem sportisti saņem ielūgumus un katrā no sacensībām piedalās tobrīd spēcīgākie 14 sportisti.

Liec likmes uz vieglatlētiku

LV BET savā piedāvājumā iekļāvusi arī vieglatlētikas sacensības. Ja vēlies pārbaudīt savus spēkus uz šī sporta veida notikumiem, tad tev pastāv opcijas derēt uz kādas no disciplīnas uzvarētāju, sportistiem, kuri ieņems pjedestālu un, vai, piemēram, pirmās vietas ieguvējs labos pasaules rekordu. Ik pa laikam vieglatlētikā tiek laboti pasaules rekordi. Tādās disciplīnās kā kārtslēkšanā un citos to var paveikt pat par tikai vienu centimetru, kamēr sprinta disciplīnās tā var būt tikai simtdaļa. Šajā sporta veidā viss ir iespējams un sezonas nozīmīgākajās sacensībās vismaz viens rekords parasti tiek lauzts.

Likt likmes uz vieglatlētiku ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par vieglatlētiku un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp pasaules čempionātu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *