Vai igaunim Tanakam izdosies uzvarēt WRC rallija priekšpēdējā posmā Spānijā?

Vai igaunim Tanakam izdosies uzvarēt WRC rallija priekšpēdējā posmā Spānijā?

No 20. līdz 23. oktobrim Spānijā notiks priekšpēdējais WRC rallija posms. Tajā vadošie šī autosporta pārstāvji turpinās cīnīties par čempiona godu. Sezonas ievadā divus no posmiem uzvarēja igaunis Ots Tanaks, kurš ieņem otro vietu kopvērtējumā. Vai vēlies vairāk uzzināt par WRC ralliju? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Pasaules rallija čempionāts ir nozīmīgākās sacensības šī sporta veida pārstāvjiem. Rallija sportistiem WRC rallijs ir prestiža ziņā svarīgākās sacensības. Šeit piedalās paši labākie sportisti, kurus piesaistījušas rūpnīcas komandas. To rīko kopš 1973. gada.
  • Spānijas rallijs 2022 būs sezonas priekšpēdējais. Šajā gadā paredzēti 13 posmi, no kuriem viens notika pie ziemeļu kaimiņiem igauņiem. Spānijā paredzēts priekšpēdējais posms, bet pēdējais divas nedēļas vēlāk norisināsies noslēdzošās sacensības Japānā.
  • Derības uz automašīnu rallijiem. LV BET tev ir iespēja derēt uz sportistu, kurš uzvarēs konkrētajā rallijā, kā arī, iepazīstoties ar outright iespējām, noteikt, kurš no rallistiem tiks kronēts par čempionu kopējā ieskaitē.

Pasaules rallija čempionāts ir nozīmīgākās sacensības šī sporta veida pārstāvjiem

Pasaules rallija čempionāts jeb WRC pirmo reizi tika organizēts 1973. gadā. Par pirmo posmu kļuva Montekarlo notiekošais tā gada 19. janvārī. Mūsdienās sezonas ietvaros pārsvarā ir 13 posmi dažādos kontinentos. 2022. gada sezona sākās janvārī, bet noslēgsies novembrī.

Auto rallija sportisti sacenšas savā starpā pa slēgtiem ceļiem, kuros segums ir visdažādākais – no asfalta līdz grants ceļiem, no vasaras līdz ziemas laikapstākļiem. Mēdz būt lietus, mēdz būt karsts, mēdz būt arī sasniguši laikapstākļi. Tas nozīmē, ka sportistiem jādemonstrē savas tehniskās prasmes mašīnas savaldīšanā. Katrs no rallijposmiem ir trīs līdz četru dienu garš, sportistiem piedaloties 15 līdz 25 atsevišķos ātrumposmos. Tas sportists, kurš ātrumposmus kopvērtējumā veicis visātrāk, uzvar posmā.

Par uzvaru posmā sportists saņem 25 punktus. Otrās vietas ieguvējs 18, bet trešās 15. WRC rallijā ir identiska punktu sistēma F1 – tos saņem pirmo desmit vietu īpašnieki. Ceturtā vieta papildina punktu ražu ar 12, piektās vietas ar desmit, sestās vietas ar astoņiem, septītās vietas ar sešiem, astotās vietas ar četriem, devītās vietas ar diviem, bet desmitās vietas ieguvējs ar vienu punktu.

Mūsdienās pasaules rallija čempionātā piedalās tādas rūpnīcas automašīnas kā ‘’Toyota’’, ‘’Hyundai’’, ‘’Ford’’, ‘’Škoda’’, ‘’Citroen’’ un ‘’Volkswagen’’. 2022. gadā čempionāta posmi paredzēti tādās valstīs kā Monako, Zviedrijā, Horvātijā, Portugālē, Itālijā, Kenijā, Igaunijā, Somijā, Beļģijā, Grieķijā, Jaunzēlandē, Spānijā un Japānā.

WRC rallijā kopš 2004. gada dominē francūži. No 2004. līdz 2012. gadam kopvērtējumā nepārspēts palika Sebastians Lēbs, bet kopš 2013. gada stafeti pārņēmis Sebastians Ožērs, kurš līdz šai sezonai nav uzvarējis tikai vienā – 2019. gadā par kopvērtējuma čempionu kļuva igaunis Ots Tanaks. Tieši Lēbs ir uzvarām bagātākais WRC rallija pilots – viņam ir 80 posmu uzvaras, kamēr Ožēram 54. Soms Markuss Gronholms ticis pie 30 uzvarām, bet spānis Karloss Sainss pie 26.

Spānijas rallijs 2022 būs sezonas priekšpēdējais

Līdz augusta vidum sportisti bija startējuši astoņos posmos un gandrīz visos dominēja Skandināvijas un Austrumeiropas sportisti. Tikai vienā prata uzvarēt francūzis, pašā pirmajā Montekarlo posmā panākumu gūstot vecmeistaram Sebastianam Lēbam. No nākamajiem septiņiem posmiem piecas uzvaras izcīnīja soms Kalle Rovanpera, bet divas igaunis Ots Tanaks.

Līdz ar to arī kopvērtējumā stabils līderis ir Rovanpera, kurš soļo pretī savam pirmajam titulam. Viņš astoņos posmos pratis sakrāt jau 198 punktus, gandrīz par 100 apsteidzot tuvāko konkurentu Otu Tanaku no Igaunijas. 2019. gada čempionam ir 104 punkti un otrā vieta, taču tikai viens punkts mazāk ir beļģim Tjerī Noivilam.

Pēdējo sezonu līderis Sebastiāns Ožērs šajā gadā nav spējis uzrādīt augstvērtīgākos rezultātus. Sportists punktus izcīnījis divos posmos un kopvērtējumā ir devītais. Spānijas rallijā 2022, iespējams, jau čempions būs zināms. Ja Rovanpera turpinās uzvarēt arī dažos no nākamajiem posmiem, tad viņš jau savlaicīgi nodrošinās pirmo titulu karjerā. Cīņa par pārējām pozīcijām gan būs sīva.

Arī pēc bukmeikeru domām tieši Rovanpera ir galvenais favorīts uz pirmo titulu. Viņa izredzes novērtētas ar koeficientu 1.01. Tas nozīmē tikai to, ka bukmeikeri ir vairāk nekā pārliecināti par soma triumfu čempionāta kopvērtējumā. Ar koeficientu 71.00 novērtēta Tanaka un Noivila iespējamā kļūšana par čempionu, ar koeficientu 81.00 Elfina Evansa, bet ar koeficientu 101.00 japāņa Takamoto Kacutas.

Komandu ieskaitē par galveno favorīti uzskata ‘’Toyota’’, kuras rindās startē jau pieminētais Rovanpera. Viņu uzvara ieskaitē novērtēta ar koeficientu 1.01. ‘’Hyundai’’ uzvarai dots koeficients 12.00, bet ‘’M-Sport’’ 101.00.

Derības uz automašīnu rallijiem LV BET

Daudz likmju iespēju uz WRC rallijiem nav pieejamas, taču atsevišķus derību variantus LV BET piedāvā. Galveno no tiem – kurš no sportistiem uzvarēs konkrētajā posmā, kuri sportisti ierindosies labāko trijniekā, labāko sešiniekā un labāko desmitniekā. Tāpat vari paredzēt, kuras komandas pārstāvis uzvarēs posmā, bet, ja vēlies vairāk riskēt, vari mēģināt paredzēt uzvarētāja sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju.

Likt likmes uz WRC ralliju ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par ralliju un tajā notiekošajiem posmiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *